Pokoje wspólnych zainteresowań

są wirtualnymi przestrzeniami, klasami, w których mogą spotkać się osoby, których łączą te same pasje.

2. Co w takim pokoju można robić?
      Do poszczególnych pokoi zapraszamy osoby zainteresowane określoną tematyką. W tej wirtualnej przestrzeni można wymieniać się pomysłami, umawiać się na wspólne działania, zamieszczać i dzielić się z innymi materiałami, filmami, dokumentami. Można wspólne opracowywać projekty, wymieniać poglądy i wiele wiele więcej - mam nadzieję że sami uczestnicy puszczą wodze fantazji i kreatywności.

3. Kto może dołączyć do pokoju?
Każdy uczeń bądź rodzic zapisany do szkoły MMS w Koszarawie, który ma założone konto w szkolewgorach. W związku z tym nie ma niebezpieczeństwa, że spotkamy tam osoby "niepowołane". Każdy kto wchodzi do klasy podlega weryfikacji :)

4. W ilu pokojach można równocześnie się udzielać
Nie ma ograniczeń

5. Kto prowadzi, moderuje pracą w pokoju?

Pokoje są jak klasy w szkole. W tym przypadku są to klasy bez nauczyciela - udostępniamy miejsce gdzie sami uczniowie bądź rodzice mogą się spotkać i kreatywnie wykorzystać możliwości i przestrzeń które daje klasa. To co będzie się działo w klasie zależy od chęci, zaangażowania osób które tam wchodzą.

6. Co muszę umieć, wiedzieć aby poradzić sobie w wirtualnym pokoju?
Pokoje są klasami googleclassroom. Każda osoba która ukończyła początkowy kurs przy zakładaniu konta, poradzi sobie bez problemu.

7. Jak wchodzi się do pokoi?
Należy przejść do "korytarza z pokojami". Przy ikonie każdego pokoju zamieszczony jest kod dostępu. Należy otworzyć aplikację google classroom (skrót znajduje się na lewym marginesie), po otwarciu aplikacji kliknąć na przycisk "+" znajdujący się w górnym prawym rogu i wkleić w wyskakującym okienku kod dostępu ze strony. Od tej pory nowy pokój/klasa są dodane do naszego classrooma na stałe.

8. A co jeśli nie ma pokoju związanego z tematami które mnie interesują?
Nie ma problemu. Z przyjemnością taki pokój stworzymy. W tym celu wypełnij formularz zamieszczony poniżej. Jeżeli jeszcze ktoś oprócz ciebie zaproponuje podobną tematykę - utworzymy dla Was przestrzeń do wirtualnych spotkań.

Pokoje zainteresowań

Podstrony (1): Korytarz z pokojami